გაკვეთილის მთავარი თემა
|
იოჰან სებასტიან
ბახი
|
სწავლების საფეხური
|
მეხუთე კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
კლასში არის
20 მოსწავლე. შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე
ბავშვები არ არიან.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ეს გაკვეთილი
ხელს შეუწყობს ბავშვებს
საფუძვლიანად შეისწავლონ კომპოზიტორის ცხოვრება
და შემოქმედება
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ინფორმაციის
მოძიება და დამუშავება კომპოზიტორისა და მისი ნაწარმოებების შესახებ; მოხსენების /სტატიის სახით მისი წარდგენა; დიალოგის,მსჯელობის უნარ ჩვევების განვითარება;სანოტო დამწერლობის
ცოდნის გამოყენება კონკრეტული დავალების შესასრულებლად.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მუსიკალური
ტერმინების ,ზოგიერთი კომპოზიტორის ნაწარმოების
გახსენება
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლეები შეფასდება
მოსმენით ,ანალიზით ,აქტივობით
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური
რესურსები
|
ვიყენებ სახელმძღვანელოებს ,ინსტრუმენტს ,აუდიო და ვიდეო
ჩანაწერებს
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
უჩვენებ ვიდეოს, სადაც ნაჩვენებია ბახის ცხოვრება და შემოქმედება,ვასმენინებ
რამოდენიმე ნაწარმოებებს. შემდეგ კლასი იყოფა ჯგუფებად -ჟურნალისტებად,რომლებიც მოამზადებენ
სიუჟეტებს,ბახის შესახებ.
|
კრიტერიუმი
|
მინიმალური
4-5
|
საშუალო
6-7-8
|
მაქსიმალური
9-10
|
მოსმენა
|
უყურადღებოა
|
უსმენს ხანდახან
|
ისმენს ყურადღებით
|
ანალიზი
|
საერთოდ არ შეესაბამება მოსმენილ
ნაწარმოებს მისი აზრი
|
მიჰყვება ანალიზს მხოლოდ
ზოგიერთის გამოკლებით
|
ყველაფერი გათვალისწინებულია დავალება
სრულყოფილად არის შესრულებული
|
აქტივობა
|
საერთოდ არ აქტიურობს
|
ხანდახან ერთვება გაკვეთილის
მსვლელობაში
|
მთლიანად ორიგინალურია
|
მომწონს
ReplyDelete